KONST / Litografier / Färglitografi 13746182
nr 1374 6182
Stellan Mörner
(1896-1979), Sverige
Färglitografi, Signerad, HC-upplaga (hors de commerce), 1967. Motivet: 40x49 cm
Stellan Mörner, född 1896 i Örebro, död 1979, svensk målare och scenograf.
Utrop:
800 kr
Såld:
350 kr
måndag 25 januari 2021
kl 18:29:52
25/1 12:50:09
300 kr
25/1 18:24:52
Stellan Mörner
Läs mer om Stellan Mörner